Επίσκεψη στο Δημοτικό Γυμναστήριο του Αγίου Στεφάνου, πραγματοποίησε την πρωτομαγιά ο Δήμαρχος Διονύσου κ. Γιάννης Καλαφατέλης, συνοδευόμενος από τον πρόεδρο του ΟΝΑΠ «ΘΕΣΠΙ» κ. Νίκο Καρυστινό και το μέλος του «ΘΕΣΠΙ» κ. Παναγιώτη Ψύλλα. Οι τρεις άνδρες επέβλεψαν τους χώρους άθλησης και υγιεινής του Γυμναστηρίου, οι οποίοι ήταν σε πολύ καλή κατάσταση, διαπίστωσαν με ικανοποίηση την επιδιόρθωση τεσσάρων μηχανημάτων άθλησης που είχαν προβλήματα, ενώ ενημερώθηκαν από τους γυμναστές για τα προγράμματα που εφαρμόζονται αλλά και την μεγάλη αύξηση που παρατηρείται το τελευταίο διάστημα στη συμμετοχή του κόσμου που επιλέγει το Δημοτικό Γυμναστήριο για να αθληθεί. Υπενθυμίζουμε ότι το ωράριο λειτουργίας του Δημοτικού Γυμναστηρίου για τις καθημερινές είναι από τις 8.00 το πρωί έως τις 10.00 το βράδυ και για τα Σάββατα από τις 8.00 το πρωί έως τις 3.00 το απόγευμα.